top of page

Agnieszka samolej

Zoopsycholog, trener psów, mgr inż. zootechniki, technik weterynarii, certyfikowany instruktor Nosework.

Wykładowca na kursie „Zoopsycholog” na uczelni SGGW w Warszawie.

 

Posiadam uprawnienia trenera i behawiorysty Centre of Applied Pet Ethology oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje MEN. W 2019 roku byłam jedną z dwóch osób w Polsce przynależących do kręgu szkoleniowego „IC Peeps Susan Garrett”.

 

W Nosework uwielbiam uczenie psa systematyczności przeszukiwania, budowanie motywacji i wspólnej pasji. Podczas treningów szczególnie zwracam uwagę na dostosowanie ich do możliwości psa oraz na jego emocje i wrażliwość.

 

Stale zwiększam swoją wiedzę trenerską uczestnicząc w wielu seminariach i szkoleniach prowadzonych przez najlepszych instruktorów z całego świata. ​Na swoich szkoleniach posługuję się metodami pozytywnymi, pozwalającymi uzyskać doskonałe porozumienie właściciela ze swoim psem. W swojej pracy jako behawiorysta szczególnie interesuje się tematyką lęku separacyjnego u psów. Pisałam na ten temat pracę magisterską, inżynierską oraz publikacje prasowe.

 

Od 2005r. prowadzę hotel dla psów „Oczami Psa”. \

Jestem przewodnikiem 3 psów rasy border collie.
Z powodzeniem startuje z nimi w zawodach nosework, obedience dodatkowo  Jazz i Zuri grają w reklamach.

310669475_5919190338092644_3970469653879260909_n.jpg

Katarzyna Laczycka

Trenerka i zawodniczka nosework. Prywatnie opiekunka i przewodniczka trzech wesołych Cocker Spaniel Angielskich. Carlos- obecnie ponad dziewięcioletni chłopak i dziewczyny: piecioletnia Bintik, oraz dwuletnia Tiga. Podstawą dobrej relacji z psiakiem jest zrozumienie i zaspokajanie potrzeb wynikających z jego temperamentu. Od 2015 roku uprawiamy różne sporty kynologiczne, które wszyscy lubimy- nosework, agility, mantrailing i tracking. Praca węchowa psów zawsze mnie fascynowała. Z Carlosem mamy za sobą kilka lat treningów mantrailingu i trackingu. Otrzymał też certyfikat PADA, rekomendujący do treningów w Annimal Assisted Intervention. Bintik trafiła do mnie jako dorosła suczka. Początkowo nie była zainteresowana współpracą z człowiekiem i musiałam mocno pracować nad jej motywacją, która obecnie jest na wysokim poziomie. Tiga, przyjechała do nas z Ukrainy jako pięciomiesięczny szczeniak. Nie znała świata zewnętrznego, wykazywała dosyć dużą lękliwość. Od początku 2020 roku aktywnie trenujemy wszyscy nosework. Ma on pozytywny wpływa na samopoczucie moich podopiecznych… Braliśmy udział w licznych wydarzeniach nose4work i obozach tropieniowych organizowanych przez Scent Master a oprócz tego byliśmy na: - Seminarium na temat pracy węchowej z psami organizowane przez Scent Mind, prelegentka Agnieszka Hadrzynska - Warsztaty Mantrailingowe z Roksaną Moską - Seminarium Human ID - scent tracking workshop with IIkka Hormila (FIN) - Seminarium mantrailingowym organizowanym przez Bavaria Team - Seminarium z Patrycja Kowalczyk „Od zera do pakera” I wielu innych. Podczas wieloletniej pracy z psami preferuję pozytywne metody szkoleniowe. Indywidualnie podchodzę do każdego trenującego ze mną zespołu, daje mi to ogromną satysfakcję.

kasia.jpg

Monika Stemplowska 
 

Trenerka psów i instruktorka nosework. Prywatnie opiekunka dwóch mieszańców, 5-letniego Czesława i 2 – letniego Miłosza, z którymi trenuję nosework i agility. Wiedzę z zakresu pracy i treningu z psami zdobywałam pod czujnym okiem Agnieszki Samolej na Kursie Trenerskim. Stale poszerzam swoją wiedzę na seminariach, kursach i webinarach, ucząc się od najlepszych trenerów i behawiorystów. Na swoim koncie mam wiele godzin praktyki w pracy z psami, zarówno w prowadzeniu zajęć grupowych, treningów i konsultacji indywidualnych. W swojej pracy opieram się na metodach pozytywnych. Zwracam dużą uwagę na zaspokajanie psich potrzeb i ich dobrą relację z opiekunem. Uważam, że trening z psem powinien mieć formę zabawy - pozytywne i przyjemne skojarzenia wspaniale wpływają na motywację do pracy. Z psich sportów uwielbiam nosework - to jak wpływa on na zachowanie psa i jak może być pomocny w pracy, np. z psami lękowymi - i agility, które wymaga dobrej komunikacji z psem, jasnych kryteriów i szybkiego biegania

MONIKA I CZESIEK.jpg

Zuzanna Chomczyk
 

Instruktor szkolenia psów towarzyszących, instruktor Nosework Polska i instruktor psiego fitnessu. Szacunek, współpraca i zaufanie, to pyszny przepis na budowanie wyjątkowych i niepowtarzalnych relacji na linii pies – człowiek. Codziennie pomagam ludziom zrozumieć ich psy. To jak funkcjonują, dlaczego zachowują się w ten, a nie inny sposób i w jakim kierunku rozwinąć ich relację, aby układała się jak najlepiej. W mojej pracy skupiam się na nauce jasnej komunikacji między opiekunem, a jego psem tak, aby ten mógł być fantastycznym towarzyszem człowieka, a nie jego problemem. Od 2013 roku bez przerwy zajmuję się szkoleniem psów, rozwiązywaniem problemów behawioralnych, prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne z zakresu posłuszeństwa podstawowego, zaawansowanego, noseworku oraz fitnessu dla psów. W tym czasie nauczyłam się, jak wiele w zespole zależy od przewodnika i jego podejścia oraz tego, że nie ma złych psów – są jedynie takie, które wymagają więcej czasu i uwagi. W swojej pracy pomagam psom z różnymi problemami. Zarówno o podłożu lękowym, agresywnym, jak i nadmiernie emocjonalnym. Natomiast praca z psami określanymi jako pobudliwe czy reaktywne sprawia mi najwięcej satysfakcji. Prywatnie jestem opiekunką bokserki Bugatti, wraz z którą rozwijamy się bardzo wszechstronnie. Pracowałyśmy zarówno nad posłuszeństwem, obroną sportową, tropieniem, jak i rally-o, a nawet agility. Jesteśmy czynnymi zawodniczkami nosework, bardzo lubimy wyzwania, a nic co nowe nie jest nam straszne. Wyzwania, jakie stawia przed nami każdy sport, pozwalają na jeszcze lepsze poznanie siebie, swoich słabości i pogłębienie naszej relacji.

429396613_396871133039175_5614156774351698558_n.jpg
1
3
2
img007.jpg
img006.jpg
EPSON003.JPG
1-img014.jpg
filename-1_01
img010.jpg
img004.jpg
img003.jpg
EPSON006.JPG
EPSON004.JPG
img011.jpg
EPSON005.JPG
bottom of page