top of page

Jak pomóc psu przetrwać noc Sylwestrową?

Sylwestrowa noc to dla większości naszych czworonogów bardzo stresujący czas.

Co zrobić, aby pomóc przetrwać naszemu psu ?

1. Jeżeli zauważysz, że pies szuka sobie „bezpiecznej norki” – udostępnij mu ją. Możesz do tego celu wykorzystać trening klatkowy, który wcześniej opisywałam lub możesz wykorzystać stary karton, wyścielić go kocem i gotowe. Taką „norkę” umieść w spokojnym, ciemnym miejscu, np. w łazience.

2. Na rynku dostępne są różne rodzaje kamizelek, np. anxiety wrap. Możesz też zastosować owijanie ciała pupila.

Anxiety wrap – jest to kamizelka przeciwlękowa, która wykorzystuje zasady wywierania stałego nacisku zbliżone do akupresury i Tellington Touch, co powoduje uspokojenie czworonoga.

3. Tego dnia poranny i popołudniowy spacer powinien być długi; wieczorny najlepiej blisko domu i dosłownie na chwilę (są już dobrze słyszalne wystrzały petard).

4. Bardzo ważne, aby podczas spacerów pies miał obrożę i adresatkę z aktualnym numerem telefonu. Dobrym rozwiązaniem są także obroże na których wyszywa się numer telefonu.

5. Pamiętaj, aby tego dnia nie puszczać psa luzem, bo może się wystraszyć petard i uciec. Dobrym rozwiązaniem są długie linki treningowe 10-15 m. Zawiń na niej supełki – łatwiej w razie ucieczki nadepnąć taką linkę, bez supełków linka może „uciec” spod buta.

6. Pamiętaj, aby pies miał chip, który jest zarejestrowany w bazie. Jeżeli już go posiada sprawdź czy dane są aktualne i dobrze wpisane.

Przykładowe bazy: https://www.identyfikacja.pl/www/ https://www.safe-animal.eu/

https://www.cbdzoe.pl/

6. Przygotuj smakołyki do gryzienia, tzw. gryzaki, kongi z pysznościami.

7. O północy staraj się zasłonić okna w miarę możliwości oraz puścić trochę głośniej telewizję, muzykę itp.

8. Leki – można podać odpowiednio wcześniej, ale tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Uwaga! Wystrzegamy się leku o nazwie Sedalin. Jest to lek, którego substancją czynną jest acepromazyna. Substancja ta sprawia, że zwierzę może być apatyczne (co właściciele zwierzęcia mogą interpretować jako uspokojenie po podaniu leku). Pies po podaniu Sedalinu może mieć problem z kontrolowaniem mięśni, gdyż jest to lek który działa na przewodzenie, czyli osłabia motorykę. Sedalin "nie wygasza świadomości" co oznacza, że pies nadal wie co się dzieje wokół niego - panicznie się boi, ale nie może uciec, bo lek osłabia działanie motoryki.

9. Możesz próbować odwrażliwić psa na dźwięki fajerwerków, np. na YouTube znajdziesz pomocne nagrania.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page